اویل پمپ بیل مکانیکی ولوو | تهران ولوو

اویل پمپ بیل مکانیکی ولوو

اویل پمپ برای موتور بیل مکانیکی ولوو

نام محصول: اویل پمپ بیل مکانیکی ولوو.

ویژگی های کالا

 • برند                ولوو
 • مناسب برای     بیل مکانیکی ولوو
 • گارانتی            تضمین سلامت و اصالت کالا
 • کشور سازنده     سوئد
 • وضعیت: موجود در انبار
 • قیمت: تماس بگیرید

        02155408697

        09355412484

مشخصات فنی

 • موجود برای موتور بیل مکانیکی ولوو 210 و 240
 • دارای ضمانت اصالت کالا
 • مقاوم در برابر آسیب
 • دارای طول عمر بالا
 • ساخت کشور سوئد

معرفی

مطمئن ترین جا برای تهیه اویل پمپ بیل مکانیکی ولوو

اویل پمپ بیل مکانیکی ولوو

اویل پمپ بیل مکانیکی یا پمپ روغن از قطعات مهم این وسیله است که باید در تهیه این قطعه برای بیل مکانیکی خود دقت لازم را داشته باشیم. این قطعه شاید یکی از اصلی ترین قطعات موتور بوده و تامین کننده روغن موتور می باشد. بنابراین وجود کیفیت بالا در این قطعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شرکت تهران ولوو با نزدیک به ۳۰ سال تجربه در زمینه واردات قطعات بیل مکانیکی ولوو به عنوان یکی از نمایندگی های معتبر ولوو این شرکت در ایران اویل پمپ بیل مکانیکی را با قیمتی مناسب و کیفیتی فوق العاده به شما عرضه خواهد کرد. برای مشاوره رایگان و سفارش این محصول کافیست با ما تماس بگیرید.

پمپ روغن چیست؟

پمپ روغن یا اویل پمپ بیل مکانیکی پمپی است که روغن روان کننده را تحت فشار به یاتاقان ها و سایر سطوح روغن کاری شده موتور می رساند. این قطعه یک مکانیزم مکانیکی است که روغن را به عناصر متحرکی مانند یاتاقانها، میل بادامک و پیستونها در درون موتور می رساند و با به گردش درآوردن روغن در بین این اجزا از سایش و آسیب به این قطعات جلوگیری میکند. همچنین این قطعه یکی از مهمترین اجزای سیستم روغن کاری موتور است که نباید از کار بیفتد یا خراب شود در غیر اینصورت موتور خراب میشود.

وظیفه پمپ روغن در بیل مکانیکی چیست؟

اویل پمپ وظایف زیر را در بیل مکانیکی بر عهده دارد:

 • تحت فشار روغن را به اجزای اصلی موتور منتقل میکند.
 • حرکت روان کننده موتور در اطراف موتور آسان تر می شود.
 • جهت عبور روغن هست گذرگاه ها و مناطق مختلف را تعیین می‌کند.
 • به بازگشت روغن داغ شده به مخزن خنک کننده روغن کمک می کند.
 • گردش روغن را در سرتاسر موتور حفظ می کند.

هدف از ساخت این قطعه چیست؟

اویل پمپ بیل مکانیکی نیرویی را فراهم می‌کند که روغن را از طریق گذرگاه ها و دریچه های اطراف به موتور میرساند. پمپهای روغن معمولاً یا در داخل مخزن روغن هستند و توسط میل بادامک هدایت می‌شوند یا خارج از آن بوده و توسط میل لنگ هدایت میشوند.

چه نوع اویل پمپی در بیل ولوو استفاده میشود؟

مهم‌ترین و رایج‌ترین نوع پمپ بیل مکانیکی نوعی است که در آن سیستم مدار باز با استفاده از پمپ به طور گسترده در ماشین آلات ساختمانی مانند بیل مکانیکی هیدرولیک و لودر استفاده می شود.

اجزاء داخلی پمپ روغن چیست؟

اویل پمپ بیل مکانیکی بخشی از موتور احتراق داخلی است که روغن موتور را تحت فشار درون بلبرینگ های دوار، پیستون های کشویی و میل بادامک موتور به گردش در می آورد. این قطعه یاتاقان ها را روان کرده و امکان استفاده از یاتاقان ها با ظرفیت بالاتر را فراهم می‌کند و همچنین به خنک شدن موتور کمک می کند. این قطعه روغن تحت فشار را برای روانکاری به طور فزاینده‌ای به عنوان یک سیال هیدرولیک به بخش های مختلف موتور میفرستد. یکی از اولین قطعاتی که تحت تأثیر این مایع قرار می‌گیرد، سوپاپ های هیدرولیک می باشند. امروزه به طور رایج این قطعه روغن را به سمت تسمه تایم و اجزای دیگر برای تنظیم سیستم زمان بندی ارسال می کند.

انواع پمپ روغن کدامند؟

اویل پمپ بیل مکانیکی دارای سه نوع اصلی میباشد:
۱- پمپ دنده دوقلو
۲- پمپهای روتور
۳- پمپهای روغن کاور از جلو

نوع اول

۱- این نوع از اویل پمپ بیل مکانیکی در داخل محفظه روغن در قسمت پایینی موتور قرار می‌گیرد و با استفاده از یک جفت چرخ دنده بهم پیوسته، روغن را پمپ میکند.
اما حرکت دنده ها به چه صورت است؟ یک شفت دنده اول را به حرکت در می آورد و در پی آن دنده اول، دنده دوم را وادار به حرکت می کند. این شفت معمولاً متصل به میل لنگ یا میل بادامک میباشد. در این نوع، پمپ با نصف سرعت موتور کار میکند و چرخ دنده های پمپ در جهات مخالف می چرخند. روغن موجود در اویل پمپ بیل مکانیکی بین دندانه های چرخ دنده ها قرار گرفته و از ورودی به خروجی پمپ در اطراف هر چرخ دنده منتقل می شود. روغن به دلیل فاصله بسیار اندک بین دنده ها نمی تواند به سمت عقب یا به سمت ورودی اویل پمپ حرکت کند.

نوع دوم

۲- یکی از معروف ترین اویل پمپ های بیل مکانیکی پمپ های روتوری است. در این نوع پمپ ها یک چرخ دنده داخلی در داخل یک روتور بیرونی میچرخد. در مقایسه با روتور بیرونی، چرخ دنده داخلی یک لوب کمتر دارد. روتور بیرونی نیز کمی خارج از مرکز دنده داخلی قرار می‌گیرد و باعث می شود این قسمت با حدود ۸۰ درصد سرعت چرخ دنده داخلی بچرخد. این مورد باعث یک حرکت پمپاژ می شود که روغن را وارد دهانه ورودی کرده و آن را به دهانه خروجی منتقل میکند. میزان بازدهی پمپاژ نیاز به تلرانس های دقیق دارد. پمپ هایی از این دست را می توان در محل اتصال میل لنگ نیز یافت.

نوع سوم

۳- همانطور که از نام این نوع پمپ ها پیداست این پمپ ها معمولاً در پوشش جلوی موتور یافت می شوند. این اویل پمپ بیل مکانیکی یک پمپ روتوری با یک چرخ دنده محرک داخلی و یک روتور بیرونی است. اما تفاوت آن با نوع دوم چیست؟ در این نوع چرخ دنده داخلی مستقیماً به میل لنگ متصل است. روغن در این نوع اویل پمپ ها باید مسافت بیشتری را از مخزن روغن تا پمپ طی کند که این یکی از معایب این نوع پمپ هاست. این نقص در هنگامی که موتور بیل مکانیکی سرد است و در ابتدا روشن می شود ممکن است جریان روغن را مختل کند.
مقالات مرتبط

اویل پمپ بیل مکانیکی ولوو
برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 1 8 2 4 5 4 - 2 1 9 0