سیلندر برای موتور کامیون ولوو

.

ویژگی های کالا

  • برند                ولوو
  • مناسب برای     کامیون ولوو
  • گارانتی            اصالت کالا
  • کشور سازنده     سوئد
  • وضعیت: موجود در انبار
  • قیمت: تماس بگیرید

        02155408697

        09355412484

  • موجود برای موتور کامیون های n10، fh2 و fm13 ولوو
  • دارای ضمانت اصالت کالا
  • ساخت کشور سوئد

در پاسخ به سوال سیلندر چیست باید گفت که سیلندر کامیون ولوو قطعه ای حیاتی از موتور کامیون می باشد. در واقع سیلندر یک محفظه است که سوخت در آن دچار احتراق شده و نیروی موتور در آن تولید می‌شود. شامل یک پیستون و دو سوپاپ در بالا می باشد که به آن دو سوپاپ سوپاپ ورودی و سوپاپ خروجی می گویند. پیستون موجود در سیلندر کامیون ولوو حرکت بالا و پایین دارد و حرکت آن به صورت رفت و برگشتی و به گونه ای است که نیروی تولیدی توسط آن سبب حرکت کامیون میشود. به طور کلی هر چه تعداد سیلندر ها در یک موتور بیشتر باشد نیروی تولیدی توسط آن موتور افزایش خواهد یافت.
سیلندرها اشکال مختلفی دارند. آنها به صورت خطی، V شکل و یا مسطح می باشند.

سیلندر چگونه کار می کند؟

برای اینکه شما در یابید که سیلندر کامیون ولوو چگونه کار می‌کند باید ابتدا بفهمید که موتور چگونه کار میکند. موتور کامیون ولوو از مجموعه‌ای از سیلندر ها و پیستون تشکیل شده است. موتور چهار مرحله را طی می‌کند با نیرویی حرکت وسیله نقلیه شما را تامین کند:

۱- مصرف
۲- فشرده سازی
۳- تولید نیرو
۴- خروجی از اگزوز

1- در طول مرحله مصرف پیستون به درون سیلندر کامیون ولوو حرکت کرده و سوپاپ ورودی باز شده و در نهایت سوخت با هوا ترکیب می شود.
2- در مرحله فشرده سازی پیستون این اجازه را می یابد که ترکیب سوخت هوا را فشرده کرده و آن را قابل احتراق کند.
3- مرحله تولید نیرو مرحله ای است که احتراق اتفاق می افتد و باعث ایجاد جرقه می شود.
4- و اما در مرحله خروج از اگزوز سوپاپ خروجی باز می‌شود و این اجازه را به پیستون می‌دهد که در مسیر برگشت حرکت کرده و گاز خروجی را به اگزوز منتقل کند.
سیلندر ها نقش بسیار مهمی را در این نیرو ورودی موتور شما اجرا خواهند کرد و این نقش وابستگی شدیدی به قطعات سیلندر کامیون ولوو یعنی پیستون ها و حرکت ورودی و خروجی آنها برای تولید احتراق دارد.

تاریخچه سیلندر و انواع آن

از زمان اختراع موتورهای دارای قابلیت احتراق داخلی، سیلندر ها به طور گسترده در این موتور ها توسط تولیدکنندگان مورد استفاده قرار گرفتند.
سیلندرهای موتور به طور معمول شامل سه نوع میباشند:
۱- سیلندر خطی
۲- سیلندر V شکل
۳- سیلندر مسطح

انواع سیلندرها

1- سیلندرهای خطی اولین نوع سیلندر ها هستند که از همان ابتدا مورد استفاده قرار می گرفته اند. سیلندرهای خطی قدیمی ترین و اساسی ترین نوع سیلندر ها هستند.
این سیلندرها به دلیل کوچک بودن و وزن سبکی که دارند در انواع مختلف خودرو مورد استفاده قرار می‌گرفتند.
همچنین این سیلندرها در مقایسه با انواع دیگر سیلندرها لرزش اندکی در وسیله نقلیه ایجاد می‌کنند و باعث رانندگی آسان و راحتی راننده می شوند.
2- زمانی که سیلندرهای Vشکل متولد شدند، معمولاً در موتور به تعداد ۶ عدد یا بیشتر استفاده می شدند. در مقایسه با سیلندرهای خطی این نوع بسیار فشرده و جمع و جور می باشد که همین ویژگی سبب میشود که آنها در پلتفرم های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. همین مورد باعث کاهش هزینه تولید کنندگان شده است. موتور های هشت سیلندر مشابه موتورهای شش سیلندر کار میکنند و تنها تفاوت آن‌ها وجود دو سیلندر اضافی می باشد که قدرت تولید نیرو را در این موتورها افزایش داده است. موتورهای شش سیلندر بسیار کوچکتر از موتورهای خطی که دارای چهار سیلندر هستند می باشند. کوچک بودن این موتور ها از لحاظ طولی ویژگی بسیار بزرگی برای آنهاست.
3- اما نوبت به موتور های دارای سیلندر مسطح می‌رسد. موتورهای دارای این نوع سیلندر کامیون ولوو به طور معمول از ۴ یا ۶ سیلندر استفاده می کنند. در این نوع همانطور که از نامش پیداست سیلندرها به شکل مسطح داخل موتور قرار می گیرد. این نوع سیلندرها به طور ویژه ای مرکز گرانش را در مقایسه با سیلندر های خطی و سیلندر های V شکل کاهش داده است. به طوری که وسیله نقلیه شما بسیار ساده‌تر کنترل شده و لرزش بسیار اندکی در آن احساس می شود.

سیلندر کامیون خود را از کجا بخریم؟

همانطور که در بالا گفته شد سیلندر کامیون ولوو قطعه بسیار مهمی از موتور کامیون می‌باشد بنابراین شما باید در انتخاب آن دقت بسیار بالایی داشته باشید.
به همین منظور شرکت تهران ولوو به عنوان یک فروشگاه لوازم یدکی ولوو این قطعه را به صورت کاملاً اصل و با ضمانت معتبر در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. شما می‌توانید در صورت هرگونه مشکل این قطعه را مدت ۷روز بازگردانده و وجه خود را به طور کامل پس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.