پیستون کامیون ولوو | تهران ولوو

پیستون کامیون ولوو

پیستون برای موتور کامیون ولوو

[/av_textblock]

[av_hr class=’custom’ icon_select=’no’ icon=’ue859′ font=’entypo-fontello’ position=’right’ shadow=’no-shadow’ height=’50’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’500px’ custom_margin_top=’10px’ custom_margin_bottom=’10px’ custom_border_color=’#000000′ custom_icon_color=’#686868′ id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-ct7w26′ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-l7livkla’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

.

ویژگی های کالا

 • برند                ولوو
 • مناسب برای     کامیون ولوو
 • گارانتی            سلامت و اصالت قطعه
 • کشور سازنده     سوئد

[/av_textblock]

[av_hr class=’custom’ icon_select=’yes’ icon=’ue859′ font=’entypo-fontello’ position=’right’ shadow=’no-shadow’ height=’50’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’220px’ custom_margin_top=’20px’ custom_margin_bottom=’30px’ custom_border_color=’#000000′ custom_icon_color=’#686868′ id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-banxwe’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-9k5n3i’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

 • وضعیت: موجود در انبار
 • قیمت: تماس بگیرید

        02155408697

        09355412484

مشخصات فنی

 • موجود برای موتور کامیون های n10، fh2 و fm13 ولوو
 • دارای ضمانت اصالت کالا
 • ساخت کشور سوئد
 • مناسب برای تقویت و تیونینگ
 • جنس: آلیاژ آلومینیوم

معرفی

پیستون به جای بسیار مهم در موتور کامیون ولوو می باشد. از این قطعه همچنین در موتور های رفت و برگشتی، پمپ های رفت و برگشتی، کمپرسور های گاز، سیلندرهای هیدرولیک، سیلندر های پنوماتیکی و سایر مکانیزم های مشابه استفاده می شود. پیستون متحرک موجود در سیلندر موتور می باشد. اما هدف و وظیفه پیستون کامیون ولوو چیست؟
هدف این قطعه در موتور انتقال نیرو از گاز در حال انبساط میل لنگ از طریق یک میله اتصال به نام شاتون است.
توجه داشته باشید که در پمپ این عملکرد معکوس می شود و نیرو از میل لنگ به پیستون منتقل شده فشرده سازی انجام شود. در برخی از موتور ها پیستون با پوشاندن و باز کردن پورت های سیلندر به عنوان سوپاپ عمل می کند.

 اصل این قطعه را از کجا تهیه کنیم؟

همانطور که گفته شد پیستون یکی از قطعات مهم موتور کامیون است بنابراین اصل بودن این قطعه دارای اهمیت زیادی می باشد. تهران ولوو، نمایندگی ولوو در ایران و واردکننده و عرضه کننده قطعات کامیون ولوو در ایران میباشد. شما می توانید این قطعه را به صورت اصل و قیمتی مناسب از این مجموعه خریداری کرده و از آن استفاده کنیم. برای سفارش این محصول ما تماس بگیرید.

عملکرد این قطعه در موتورهای احتراق داخلی

پیستون کامیون ولوو در یک موتور احتراق داخلی، بافشار گاز های در حال احتراق و در حال انبساط در بالای محفظه سیلندر فعالیت می کند. این فشار و نیرو از طریق شاتون به سمت پایین روی میل لنگ وارد می شود. شاتون توسط یک پین چرخان به نام پین gudgeon به پیستون متصل میشود. این پین در داخل پیستون نصب می شود.
شما طرح معمولی پیستون کامیون ولوو را در تصاویر این محصول در بالا می توانید مشاهده کنید. این پیستون به طور گسترده در موتورهای دیزلی استفاده می شود. البته با توجه به نوع فعالیت موتور ها و شرایط آنها شکل و طرح این قطعه می تواند دچار تغییر شود.
موتورهای دیزلی دارای قدرت بسیاری هستند و برای کار در شرایط سخت ساخته می شود. در این موتورها حداکثر فشار در محفظه احتراق می‌تواند به ۲۰ مگاپاسکال رسیده و همچنین حداکثر دمای برخی از سطوح پیستون کامیون ولوو می تواند به بیش از ۴۵۰ درجه سانتیگراد برسد. البته این دمای بالا با ایجاد حفره خنک کننده مهار می شود. ایجاد این کاهش دما کار ساده ای نیست و باید به دقت محاسبه و تجزیه و تحلیل لازم صورت گیرد. یکی از موارد مهم که باید به آن توجه شود این است که جریان روغن در حفره خنک کننده نباید کمتر از ۸۰ درصد جریان روغن از طریق انژکتور باشد.
پین معرفی شده در بالا از فولاد سخت ساخته شده و در پیستون ثابت میشود، اما در سمت شاتون حرکت این پین آزاد است.

استفاده از این قطعه در موتور احتراق خارجی

پیستون ها همچنین در موتورهای احتراق خارجی که به عنوان موتورهای بخار شناخته می شوند وجود دارند. عملکرد این موتورها به این صورت است که آب را گرم کرده و بخار آب حاصل برای به حرکت درآوردن پیستون ها در سیلندر های خارجی استفاده می شود و در نهایت چرخ ها به حرکت در می آیند.

پیستون کامیون ولوو

رینگ پیستون چیست و چگونه کار می کند؟

پیستون کامیون ولوو دارای تعدادی رینگ است که این رینگ ها آهنی بوده و به طور آزادانه در شیار های پیستون نصب می شوند. رینگ ها در نقطه‌ای از لبه پیستون قرار دارند و فعالیت آنها به این صورت است که با فشار اندک فنر به سیلندرها فشار بیاورند. توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد روغن و خروج دود سفید از لوله اگزوز نشان دهنده سایش رینگ پیستون می باشد. این رینگ ها دارای دو نوع هستند:
۱- رینگ های بالایی که حالت جامد دارند
۲- رینگ های پایینی که دارای لبه های باریک هستند و حالت یو شکل دارند.

جنس این قطعه از موتور ولوو چیست؟

پیستون کامیون ولوو معمولاً از آلیاژهای آلومینیوم ساخته می شود. اما چرا آلومینیوم؟
دلیل استفاده از آلومینیوم برای پیستون کامیون ولوو افزایش کارایی، افزایش طول عمر اجزای موتور، وزن سبک و همچنین مقاومت نسبت به آسیب می باشد. در نتیجه پیستون ها معمولا از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شوند که بهترین ماده برای استفاده در موتور های متوسط و همچنین موتور کامیون است. با این حال رینگ های پیستون از چدن و فولاد ساخته شدند.
امروزه برای استحکام بهتر و دوام و طول عمر بیشتر ممکن است از فلز دیگری استفاده شود. پیستون های اولیه از جنس چدن ساخته می شدند. اما به مرور زمان این مسئله دریافت شد که استفاده از آلیاژهای سبکتر مزایای بسیاری برای بالانس و تعادل موتور ایجاد می کند.

پیستون کامیون ولوو
برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 1 8 2 4 5 4 - 2 1 9 0