• لوازم یدکی موتور کامیون ولوو
  • قطعات گیربکس کامیون ولوو
  • قطعات جلوبندی کامیون ولوو

تهران ولوو یکی از بزرگترین نمایندگی های شرکت ولوو است که قطعات و لوازم یدکی کامیون ولوو را بصورت کاملا اورجینال و اصل در ایران عرضه می کند. این شرکت کار خود را از سال 1373 در زمینه فروش لوازم یدکی ولوو آغاز کرده است. این مجموعه تمامی قطعات و لوازم کامیون از جمله: لوازم موتور کامیون، لوازم زیربندی کامیون، لوازم چرخ کامیون و انواع قطعات کامیون ولوو را با بهترین قیمت عرضه می کند. شرکت تهران ولوو تنها در زمینه فروش قطعات یدکی فعالیت ندارد، بلکه شما می توانید برای کسب اطلاعات از لوازم و قطعات مختلف ولوو، ماهله و slp با ما تماس گرفته و از کارشناسان این مجموعه مشاوره بگیرید.

شرکت ولوو در فوریه سال 1928 شروع به ساخت اولین محصول کامیون ولوو کرد. این شرکت علاوه بر ساخت کامیون در تولید با کیفت ترین لوازم یدکی کامیون ولوو نیز گوی سبقت را در دست گرفته و به یکی از قطب های تولید ماشین الات سنگین در دنیا تبدیل شده است. بطوری که هم اکنون یکی از قابل اعتمادترین شرکت ها در زمینه عرضه کامیون و قطعات آن در جهان می باشد.

لوازم یدکی کامیون ولوو را از کجا تهیه کنیم؟

کسانی که با ماشین های سنگینی مانند کامیون کار سرو کار دارند به خوبی می دانند که هزینه قطعات و لوازم آن بسیار زیاد است. بنابراین باید بهترین محصولات را از مطمئن ترین شرکت تهیه کرد. مجموعه تهران ولوو با ارائه بهرین لوازم یدکی کامیون ولوو از لحاظ کیفیت و اصالت محصولات، قابل اطمینان ترین شرکت برای سفارش قطعات کامیون ولوو می باشد. این مجموعه تمامی قطعات کامیون را به شما عزیزان عرضه خواهد کرد. برخی از این قطعات عبارتند از:

قطعات موتوری کامیون:

* اویل پمپ

* بست لوله روغن فرمان

* پایه دسته موتور عقب سمت چپ و راست

* پوسته فلایویل تک پیچ و دو پیچ

* پولی بالانس(واسط پروانه)

* تسمه دینام ولوو

* جا کاسه نمد ته میل لنگ

* درب ترموستات

* درب پشت گیربکس

* جنت سوپر

* دسته ریتارد

* دسته موتور جلو

* دسته موتور عقب چهار و دو پیچ

* دنده سر و ته میل لنگ

* دنده سینی

* دنده میل سوپاپ

* رینگ موتور

* سر سیلندر

* سوپاپ دود و هوا

* سوزن انژکتور

* صفحه کلاج

* فشنگی روغن ساچمه دار

* کارتل

* کاور جلو گیربکس

* ضربه گیر عقب دیفرانسیل

* کوپلینگ

* پیستون

قطعات یدکی ترمز ولوو:

* بورد ترمز

* توپی دیسکی چرخ عقب

* دنده پمپ باد

* کفشک لنت

لوازم گیربکس ولوو:

* شفت کلاج خار ریز گیربکس

* کاور جلو گیربکس

* چرخ دنده

* کورکن لوله روغن سینی جلو

* لوله شمشیری گیربکس

* میل سوپاپ

* میل لنگ

اصلی ترین وظیفه گیربکس که بدون آن حرکت کامیون ممکن نخواهد بود تنظیم سرعت و نیروی گشتاور موتور است. گیربکس این کار را به کمک چرخ دنده هایی که در داخل خود دارد و البته قطعات دیگرش انجام می دهد.

در ادامه به معرفی برخی از این قطعات می پردازیم:

کارایی اویل پمپ در کامیون چیست؟

اویل پمپ یا پمپ روغن یکی از مهمترین لوازم موتوری ولوو است که روغن را به سمت فیلتر آن می فرستد. اهمیت این قطعه به انداه ای است که با آسیب دیدن آن سبب مشکلات جدی در کامیون خواهد شد.

اویل پمپ ها سه دسته اصلی دارند:

1- پمپ های دنده ای که با دوران دو چرخ دنده یکسان عمل می کنند.

2- پمپ های روتوری که عملکردی مشابه عملکرد پمپ های دنده ای دارند اما در آنها از یک چرخ دنده استفاده می شود.

3- اویل پمپ های سوزنی که انتقال روغن را به کمک یک پلانچر و فنر انجام می دهند.(این نوع از اویل پمپ ها بیشتر در موتورسیکلت ها کاربرد دارد)

سر سیلندر از مهمترین قطعات کامیون 

یکی از اصلی ترین و مهمترین قطعات و لوازم یدکی کامیون ولوو سر سیلندر است که از اجزاء فوقانی موتور کامیون می باشد و قسمت بالای سیلندر را می پوشاند. وظیفه این قطعه تنها پوشش قسمت فوقانی سیلندر نیست بلکه علاوه بر آن، این قطعه از خارج شدن گازها از سیلندر جلوگیری می کند تا احتراق و ترکیب شدن سوخت و گاز به خوبی انجام شود. این قطعه به دلیل تحمل بالای حرارت باید جنس مقاوم و بسیار خوبی داشته باشد که معمولا آنرا از جنس چدن می سازند.

وظیفه پیستون موتور چیست؟

پیستون نیز همانند سر سینلدر از قطعات مهم کامیون است و شاید قلب تپنده موتور باشد. چرا که وظیفه آن تبدیل سوخت به انرژی برای به حرکت در آمدن کامیون است. روند کاری پیستون یک روند چرخه ای می باشد تا بتواند تولید انرژی کرده و سبب حرکت کامیون شود.

معمولا پیستون ها را از جنس آلیاژ آلمینیوم چدن می سازند تا توان مقابله با حرارت بالا را داشه باشد.

کار چرخ دنده چیست؟

چرخ دنده ها در گیربکس دارای اشکال و انواع متفاوتی هستند که دو نوع از آنها برای گبربکس کامیون از اهمیت بالایی برخوردار است: چرخ دنده دارای دندانه ساده و چرخ دنده حاوی دندانه مارپیچ.

این قطعات به قدری مهم هستند که طبیعتا بدون حضور آنها گیربکس عملکردی ندارد. وظیفه این چرخ دنده ها کنترل نیروی گشتاور است. هرکدام از این قطعات وزن و اندازه متفاوتی دارند. برای مثال چرخ دنده ای که از وزن سنگین تری برخوردار است مسلما سرعت کمتری نیز دارد.

نحوه عملکرد میل لنگ در کامیون

کارایی میل لنگ به این صورت است که حرکت خطی و صاف پیستون را تبدیل به حرکتی چرخشی و دورانی می کند. جنس این قطعه از فولاد به همراه فلزاتی مانند کروم یا نیکل است.

همانطور که در بالا گفته شد پیستون وظیفه مهمی در به حرکت در آوردن کامیون دارد، اما در صورتی که میل لنگ موجود نباشد حرکت دورانی ایجاد نمی شود و امکان حرکت برای کامیون وجود ندارد. بنابراین میل لنگ نیز از قطعات مهمی است که در حرکت کامیون نقش اساسی دارد.

این قطعه تعدادی تکیه ثابت و تعدادی لنگ دارای حرکت دارد. یک سر این قطعه متصل به فلایویل است و سر دیگر آن دارای یک چرخ دنده است که کاربرد این چرخ دنده در به حرکت در آوردن میل است.

کار صفحه کلاچ در کامیون چیست؟

صفحه کلاچ قطعه ای بسیار مهم در خودروهای دنده ای می باشد. صفحه کلاچ قطعه ای از یک سیستم است که سیستم کلاچ نام دارد. این سیستم شامل قطعات زیر است:

  • صفحه کلاچ
  • دیسک کلاچ
  • بلبرینگ
  • سیم کلاچ
  • اهرم
  • دو شاخه

این قطعات با یکدیگر فعالیت سیستم کلاچ را راه اندازی می کنند. همچنین پس از قرار گیری در جایگاه خودشان به صفحه فلایویل اتصال پیدا می کنند.

اما کار کلاچ چیست و چگونه عمل می کند؟

وظیفه این سیستم منتقل کردن قدرت به چرخ دنده های موتور است تا با حرکت خود باعث راه اندازی کامیون شوند. همچنین کلاچ سبب می شود تا راننده هر زمانی که بخواهد با گذاشتن پا روی پدال کلاچ باعث قطع و وصل حرکت کامیون شود. کلاچ ها انواع مختلفی دارند که بسته به نوع گیربکس موتور ولوو نوع آن نیز مشخص می شود.

عملکرد فشنگی روغن

همانطور که می دانید روغن کامیون در عملکرد بهینه آن بسیار حائز اهمیت است. در راستای این عملکرد بهینه قطعات و لوازم مختلفی دخیل هستد که شاید مهمترین آنها فشنگی روغن کامیون ولوو باشد.

این قطعه کوچک وظیفه صدور هشدار به راننده را دارد. به عبارتی، زمانی که سطح روغن موتور از محدوده معین خودش کمتر می شود، این قطعه هشداری را صادر می کند تا راننده اقدامات لازم را برای بازگرداندن سطح روغن به محدوده تعیین شده انجام دهد.

این قطعه صرفا هشداردهنده است و با کمک آن نمی توانیم مشخص کنیم که دلیل این کاهش سطح روغن بطور دقیق چیست.

تمامی لوازم یدکی کامیون ولوو که در بالا گفته شد و بسیاری از قطعات دیگر را با بهترین کیفیت و ضمانت اصالت کالا با قیمتی مناسب می توانید از تهران ولوو سفارش دهید.

چگونه لوازم یدکی کامیون را از تهران ولوو خریداری کنیم؟

شما می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر محصول مورد نظر خود را سفارش دهید:

تلفن دفتر مرکزی: 02155408697

ارسال پیام از طریق واتس آپ: 09355412484