بهترین روش برای جلوگیری از فرسودگی لوازم یدکی بیل مکانیکی ولوو | تهران ولوو

بهترین روش برای جلوگیری از فرسودگی لوازم یدکی بیل مکانیکی ولوو

لوازم یدکی بیل مکانیکی قطعات مهمی هستند که در صورت نیاز و خرابی قطعات بیل مکانیکی باید از آنها استفاده کرد تا وسیله مورد نظر کارایی خود را از دست ندهد. اما گاهی ممکن است عواملی این قطعات و لوازم را دچار فرسودگی کنند. مانند بارش باران و برف که ممکن است سبب زنگ زدگی قطعات شوند. یا گرمای شدید و عوامل بسیار دیگر.

تهران ولوو با ارائه لوازم یدکی بیل مکانیکی ولوو بصورت کاملا اورجینال و اصل شما را از قطعات دیگر که اصل نیستند و بارها نیاز به تعویض آنها خواهید داشت بی نیاز خواهد کرد. شما می توانید برای سفارش لوازم یدکی بیل مکانیکی خود از طریق لینک زیر اقدام کنید:

ثبت سفارش و خرید لوازم یدکی ولوو با بهترین قیمت 

راه ارتباطی با تهران ولوو:

02155408697

09355412484

راه سازی یکی از کارهایی است که نیاز به ابزار و ماشین آلات سنگین قدرتمند و با توان بالا دارد، زیرا این کار وسعت زیادی داشته و بسیار دشوار می باشد. از این رو ماشین آلات مورد استفاده در آن نیز باید متناسب با شرایط راهسازی باش. بیل مکانیکی یکی از ماشین آلات سنگینی است که در راهسازی استفاده بسیاری دارد. لذا لوازم یدکی بیل مکانیکی باید به قدری قدرتمند باشند که کمترین فرسودگی را در برابر عوامل محیطی مختلف داشته باشند.

چرا باید به فکر مراقبت و نگهداری از لوازم یدکی بیل مکانیکی باشیم؟

در هر صورت شرایط به گونه ای است که ایجاد فرسودگی و استهلاک در لوازم و قطعات یدکی بیل مکانیکی طی کار ممکن است ایجاد شود. به همین دلیل انتخاب نوع بیل مکانیکی  لوازم یدکی آن بسیار حائز اهمیت است.

ولوو یکی از بهترین نمونه های بیل مکانیکی موجود در بازار می باشد که به دلیل کیفیت بالای آلیاژهای قطعاتش، کمترین فرسودگی را در آنها شاهد خواهیم بود. اما به هرحال برای جلوگیری از کوچکترین فرسودگی باید پیشگیری های لازم را انجام دهیم.

راه های پیشگیری از آسیب و فرسودگی قطعات

روش های بسیاری برای پیشگیری و عدم آسیب به وسیله شما وجود دارد که الیته همه آنها کاربردی و مطمئن نیستند. در اینجا تعدادی از روش های کاربردی و قابل اطمینان برای جلوگیری از استهلاک لوازم یدکی بیل مکانیکی را به شما خواهیم گفت:

  •  از خوردگی قطعات جلوگیری کنید
  •  استفاده از بیل مکانیکی در لود کاری مناسب
  •  نگه داری و حفظ قطعات در دمای مناسب
  •  تمیز کردن به موقع لوازم بیل مکانیکی
  •  بطور منظم لوازم زیربندی را بررسی و چک کنید
  • بر اساس دستورالعمل از بیل مکانیکی استفاده کنید

جلوگیری از خوردگی قطعات و لوازم بیل مکانیکی

خوردگی در قطعات در بعضی موارد به سادگی قایل تشخیص نیست و ممکن است به راحتی نادیده گرفته شود که در ادامه می تواند برای قطعات بیل مکانیکی بسیار مضر و خطرناک باشد.

آب باران، مواد شیمیایی مختلف و … می توانند از طریق لوله ها و شکاف های موجود، در قطعات بیل نفوذ کرده و به مرور زمان باعث زنگ زدگی و خوردگی لوازم بیل شوند. ایجاد این خوردگی ها  ادامه کار بیل مکانیکی با آنها سرعت خوردگی و زنگ زدن را بیشتر کرده و احتمل ایجاد نقص مکانیکی در وسیله را بسیار بالا می برد.

اما برای جلوگیری از این موضوع، بهترین راهکار استفاده از یک فرد به عنوان کارشناس یا اپراتور می باشد که متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه برای انجام کار برنامه ریزی کند تا در زمان هایی مثل بارش باران ماشین آلات کار نکنند و احتمال خوردگی لوازم یدکی بیل مکانیکی را کاهش دهد.

بکار گرفتن قطعات بیل مکانیکی در لود مناسب کاری

محیط کاری و میزان لود کار بیل مکانیکی تاثیر بسیار مهمی در آسیب لوازم یدکی بیل مکانیکی خواهد داشت. در موقعیت و شرایط مساعد و نرمال، با افزایش بار و لود کاری وسیله، احتمال فرسودگی قطعات آن نیز افزایش خواهد یافت.

طبیعتا اگر از بیل مکانیکی بیش از میزانی کار بکشیم که قطعات، برای آن طراحی شده اند به وسیله آسیب وارد می کنیم. در همین شرایط اگر به میزان منطقی و تعیین شده در دستورالعمل بیل مکانیکی از آن استفاده کنیم، احتمال فرسایش لوازم یدکی بیل مکانیکی به شدت نسبت به حالت قبل کاهش یافته و همچنین امکان نقص مکانیکی قطعات نیز به حداقل رسیده  عمر مفید وسیله افزایش خواهد یافت

حفاظت و نگهداری از لوازم بیل در دمای مناسب

حین کار، هر قطعه بیل مکانیکی دمای مخصوص به خودش را دارد. دمای بسیار بالا یا بسیار پایین می تواند روی توان و قدرت لوازم یدکی بیل مکانیکی تاثیر زیادی داشته باشد. بنابراین ضروری است تا با استفاده از خنک کننده و روغن های روان کننده از قطعات در لود کاری مناسب و منطقی استفاده کنیم.

تمیز کردن به موقع لوازم بیل مکانیکی

گاهی اوقات شن و ماسه یا خاک، براده های فلزی، گریس، رنگها و غیره در داخل قطعات بیل مکانیکی گیر کرده و ممکن است در کار قطعه اختلال ایجاد کرده و حتی باعث آسیب و خرابی قطعه شوند. بنابراین این نکته بسیار مهم است که لوازم یدکی بیل مکانیکی را پس از استفاده، درصورت وجود ناخالصی های ذکر شده، به موقع تمیز کنیم تا مانع از فرسایش و خرابی قطعات شویم.

بررسی منظم لوازم زیربندی بیل مکانیکی

بازرسی و چک کردن لوازم زیربندی بیل مکانیکی که از مهمترین قطعات و لوازم این وسیله هستند اهمیت بسیار زیادی جهت پیشگیری از فرسایش و استهلاک قطعات دارد. اگر از بیل مکانیکی در کارهایی استفاده شود که احتمال آسیب قطعات را بالا می برد این بازرسی باید مکرر و دقیقتر نیز باشد. کارشناس مربوطه  باید در این بازرسی ها به دقت قطعات را بررسی کند تا اگر چیزی در آنها مشاهده کرد خارج کند.

براساس دستورالعمل از بیل مکانیکی استفاده کنید

شاید مهمترین روش این باشد. هر بیل مکانیکی دارای دستورالعملی جهت استفاده از است که تمامی شرایط استفاده از این وسیله را در آن ذکر کرده، بنابراین مطالعه و عمل براساس آن بهترین شیوه برای جلوگیری از فرسودگی زود هنگام لوازم یدکی بیل مکانیکی است.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین سفارش محصول مورد نظر خود با مشاورین ما تماس بگیرید. راه های ارتباطی ما:

تلفن دفتر مرکزی: 02155408697

ارتباط از طریق پیامرسان واتس آپ با شماره: 09355412484

بهترین روش برای جلوگیری از فرسودگی لوازم یدکی بیل مکانیکی ولوو
برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 1 8 2 4 5 4 - 2 1 9 0