دیسک ترمز کامیون ولوو | تهران ولوو

دیسک ترمز کامیون ولوو

دیسک ترمز برای گیربکس کامیون ولوو

ویژگی های کالا

  • برند                ولوو
  • مناسب برای     گیربکس کامیون ولوو
  • گارانتی            اصالت کالا
  • کشور سازنده     سوئد
  • وضعیت: موجود در انبار
  • قیمت: تماس بگیرید

        02155408697

        09355412484

مشخصات فنی

  • موجود برای گیربکس کامیون های n10، fh2 و fm13 ولوو
  • دارای ضمانت اصالت کالا
  • ساخت کشور سوئد
  • مناسب برای شرایط گوناگون آب و هوایی

معرفی

دیسک ترمز کامیون ولوو یکی از قطعات بسیار مهم گیربکس است. این قطعه معمولاً یک دیسک ترمز آهنی است که به سیستم تعلیق خودرو متصل شده و توسط لنت ترمز که در کالیپر نگه داشته می‌شود، گرفته می شود. علت توقف خودرو اصطکاک بین دیسک ترمز و لنت ها می باشد. دیسک ترمز مزایای زیادتری نسبت به نام ترمز دارد زیرا گرما را به چه صورت دفع کرده و عملکرد ترمز قوی و ثابت می ماند. همچنین ترمزهای دیسکی به راننده حس بهتری هنگام قرار دادن پا روی پدال می دهند و به او اجازه می‌دهند فشار را برای توقف به راحتی تنظیم کند.

کاربرد این قطعه چیست؟

در مواردی که کاربرد بیشتری از دیسک ترمز کامیون ولوو را مشاهده می‌کنیم این قطعه در واقع شامل دو دیسک است که در کنار هم توسط روتر های مختلف متصل شده است. این ویژگی باعث می‌شود دیسک تهویه شود و خنک شدن و عملکرد بهتر آن کمک می کند.
به جای اینکه لنت ترمز هرگونه آب را روی سطح دیسک فشرده کند که مانع از توقف آن شود آب به سوراخ های روی دیسک فشار وارد می‌کند. این کار باعث عملکرد صحیح دیسک ترمز کامیون ولوو هنگام گرفتن پدال ها می شود.
برای جلوگیری از تنش های ناشی از ایجاد گرمای بیش از حد در هنگام ترمز گیری برخی از دیسک ها از طریق یکسری خطوط بر روی توپی نصب می شوند. این اتصال محکم نیست و اجازه می‌دهد تا دیسک به طور یکنواخت با گرما منبسط شود و از انتقال گرمای بیش از حد آن به توپی جلوگیری کند که این عمل می‌تواند باعث خرابی دیسک ترمز شود.
سرعت پیشرفت دیسک ترمز یه حدی است که نه تنها در وسایل نقلیه ای مانند کامیون، خودرو و موتورسیکلت از آنها استفاده می شود، بلکه در دستگاههای دیگر نیز آنها را به کار می‌گیرند.‌ از ویژگی های این ریسک‌ها سبک بودن آنهاست.

دیسک ترمز کامیون ولوو

دیسک ترمز در وسایل نقلیه سنگین

دیسک ترمزی که در  وسایل نقلیه جاده ای بسیار بزرگ و سنگین استفاده می‌شود که قبلاً ترمز های درام مورد استفاده قرار می‌گرفتند. یکی از دلایل این کار این است که عدم کمک خودکار دیسک باعث می شود نیروی ترمز بسیار قابل پیش‌بینی شود بنابراین اوج نیروی ترمز را میتوان بدون خطر افزایش داد.
بنا به دلیلی که گفته شد یک کامیون سنگین با دیسک ترمز کامیون ولوو می تواند در حدود ۱۲۰ درصد مسافت یک خودروی سواری متوقف شود در حالی که با درام ترمز توقف حدود ۱۵۰ درصد این مسافت طول میکشد.
در قاره اروپا مقررات مسافت توقف خودرو برای وسایل نقلیه سنگین به گونه ای است که این وسایل نیاز به ترمز از نوع دیسکی دارند. اما در آمریکا های ترمز مجاز به استفاده هستند این قطعات قیمت پایین تری نسبت به دیسک ترمز کامیون ولوو دارند و البته علیرغم هزینه پایین تر طول عمر بالاتری نیز خواهند داشت.

جنس این قطعه چیست؟

در برخی خودروهای سنگین و خودروهای با کارایی بالا جنس دیسک ترمز کامیون ولوو از نوع سرامیکی است. این نوع از دیسک های ترمز برای اولین بار توسط مهندسان بریتانیایی در سال ۱۹۸۸ ساخته شد. هدف ساخت این نوع دیسک های ترمز کاهش وزن تعداد ترمز ها در هر محور و همچنین ایجاد اصطکاک پایدار از سرعت های بالا و دماهای بالا بود. امروزه این نوع ترمز تقویت شده و دیسک های ترمز سرامیکی با فیبرکربن ساخته می‌شوند که کاربردهای متنوعی در انواع وسایل نقلیه دارند.

دیسک ها چگونه آسیب میبینند؟

دیسک ترمز کامیون ولوو معمولا با یکی از این چهار راه آسیب می بیند:
۱- ایجاد زخم و خراش روی قطعه
۲- ترک خوردگی دیسک ترمز کامیون ولوو
۳- تاب برداشتن این قطعه
۴- زنگ زدگی بیش از حد دیسک
ساده ترین و شاید کم هزینه‌ترین را تعویض این قطعه برای هر کدام از آسیب‌های بالا می باشد.

برای تعویض این قطعه از کجا اقدام به خرید کنیم؟

همانطور که می‌دانید دیسک ترمز کامیون ولوو یکی از مهم ترین قطعات این وسیله می باشد که در صورت آسیب به احتمال زیاد شما مجبور به تعویض آن هستید تهران ولوو معتبرترین نمایندگی فروش محصولات ولوو در ایران وارد کننده این قطعات سوئدی از شرکت ولوو ایران میباشد. این شرکت قطعه مورد نظر شما را به صورت کاملا اصل و با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار می دهد. برای دریافت این قطعه با مجموعه تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما استفاده کنیم.
مقالات مرتبط

دیسک ترمز کامیون ولوو
برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 1 8 2 4 5 4 - 2 1 9 0