• قطعات موتور بیل مکانیکی ولوو

خرید انواع قطعات موتور بیل مکانیکی کاملا اصل

تهران ولوو مجموعه ای بزرگ و معتبر در زمینه فروش تمامی قطعات و قطعات موتور بیل مکانیکی در ایران می باشد. تخصص این مجموعه فروش لوازم و قطعات ماشین آلات سنگین اعم از لودر و بیل مکانیکی ولوو در مدل های مختلف مثل EC210، EC240، EC290، 4500، L90E، L120F، L120E و … می باشد. محصولات و قطعات موتوری خودروهای سنگین ولوو با مناسب ترین قیمت و ضمانت اصالت کالا در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

معرفی قطعات موتور بیل مکانیکی ولوو

موتور مهمترین بخش یک وسیله است. بنابراین باید اجزا و قطعات آن از کیفیت بالایی برخوردار باشند. قطعات موتور بیل ولوو شامل موارد زیر می باشد:

 • سوپاپ
 • اویل پمپ
 • استارت
 • پمپ گازوئیل
 • جعبه فرمان
 • پمپ باد
 • سر سیلندر
 • گیربکس
 • سوزن انژکتور
 • شاتون پیستون
 • فن جیوه ای
 • واتر پمپ

در اینجا برای آشنایی شما و راهنمایی در راستای خرید قطعات موتور بیل مکانیکی ولوو تعدادی از موارد بالا را معرفی خواهم کرد.

عملکرد سوپاپ

حرکت سوپاپ سبب ورود و خروج هوا و دود بدست آمده از سوخت و ساز موتور می شود. بنابراین این وسیله از حساسیت بالایی برخوردار است. جنس این قطعه بسیار مهم است چراکه در هنگام روشن بودن موتور بطور پیوسته در حال کار کردن است و دچار اصطکاک زیادی خواهد شد. بنابراین باید آلیاژی مناسبی داشته باشد.

نحوه کار اویل پمپ

موتور بیل مکانیکی به علت کار زیاد گرمای زیادی نیز تولید خواهد کرد که خود می تواند سبب فرسایش در قطعات موتور بیل ولوو شود. کار پمپ روغن یا اویل پمپ کم کردن این گرما بوسیله روغن است تا بازدهی موتور را بالا ببرد و از فرسودگی آن جلوگیری کند.

عملکرد گیربکس

گیربکس به عنوان یکی از مهمترین قطعات موتور بیل ولوو به شمار می رود. این قطعه درحقیقت یک واسط یا یک رابط بین موتور و چرخ های زنجیری بیل مکانیکی است. به این مفهوم که گیربکس نیرویی که توسط موتور بیل مکانیکی برای حرکت دادن چرخ ها ایجاد می شود را به آنها منتقل می کند.

وظیفه شاتون پیستون

شاید بتوان گفت قلب تپنده موتور پیستون آن می باشد. زیرا این قطعه دائما در حال کار است و با حرکات رفت و برگشتی خود نیرو را از گازهای در حال منبسط شدن منتقل می کند. این قطعه با توجه به کار پیوسته ای که دارد باید مقاومت بسیار بالایی در برابر فرسایش داشته باشد بنابراین باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

وظیفه واتر پمپ

پمپ آب یا واتر پمپ قطعه ای است که وظیفه ی پمپ کردن آب را برعهده دارد. واتر پمپ این کار را به منظور جلوگیری از جوش آوردن موتور بیل مکانیکی انجام خواهد داد. به این صورت که با پمپاژ کردن آب سبب خنک شدن موتور و قطعات دیگر می شود و از جوش آوردن بیل مکانیکی جلوگیری می کند.

کار سر سیلندر چیست؟

این قطعه مهم همانند یک مبدل عمل کرده و انرژی هایی مانند انرژی گرمایی یا الکتریکی را به انرژی حرکتی تبدیل می کند. محل این قطعه در موتور بالای سیلندر است. کار و وظیفه این قطعه بسیار نزدیک و وابسته به قطعاتی همچون سوپاپ و پیستون می باشد.

سوزن انژکتور

این قطعه از مهمترین و حیاتی ترین قطعات موتور بیل مکانیکی ولوو است. کار این قطعه پاشیدن سوخت به شکل پودر مانند به درون مکانی است که احتراق در آن صورت می گیرد. با گاز دادن میزان پاشیدن سوخت توسط این قطعه بیشتر می شود. شاید رایج ترین علتی که سبب آسیب به این سوزن می شود، عدم تمیزی آن باشد که این کثیفی ناشی از سوخت هایی با کیفیت بسیار پایین و نامناسب است. بنابراین برای جلوگیری از آسیب های بیشتر به موتور بیل مکانیکی باید این قطعه را تمیز کرد.

فن جیوه ای

این قسمت از قطعات موتور بیل مکانیکی ولوو جزئی از سیستم خنک کننده موتور می باشد. این فن به دو صورت مکانیکی و برقی وجود دارد که البته فن مکانیکی دیگر در ماشین آلات مدرن امروزی کاربرد ندارد. وظیفه این قطعه در سیستم خنک کننده رساندن هوا به قطعات موتور بیل مکانیکی است که این عمل را به کمک پره ها یا پروانه های خودش انجام می دهد. جنس فن می تواند متفاوت باشد. جنس فن ها شامل جیوه ای، آلومینیومی، فولادی یا پلاستیکی است.

عرضه تمامی قطعات و لوازم موتوری ولوو

انواع لوازم موتوری ولوو

تهران ولوو مرجع تمامی قطعات ماشین آلات سنگین و بیل مکانیکی ولوو می باشد. این مجموعه تمامی قطعات موتور بیل مکانیکی مانند گیربکس، سرسیلندر، واشر سرسیلندر، واتر پمپ، پمپ باد، سوزن انژکتور، استارت، سوپاپ، اویل پمپ، پمپ گازوئیل، جعبه فرمان، شاتون پیستون، فن جیوه ای و تمامی لوازم موتوری دیگر را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار خواهد داد.

اصالت در کیفیت کالا

تمام کالاهای عرضه شده توسط این مجموعه از جمله قطعات موتور ولوو، اورجینال و کاملا اصل می باشد و اصالت آنها توسط کارشناسان متخصص مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا مشتریان محترم بدون هیچ گونه نگرانی نسبت به اصل بودن محصولات اقدام به خرید آنها نمانید.

چرا از تهران ولوو خرید کنیم؟

مجموعه ما به دلایل زیر اطمینان شما را جهت خرید و سفارش محصول جلب خواهدکرد:

 • ماندگاری و کیفیت بالای محصولات
 • اصل و اورجینال بودن قطعات و لوازم موتور بیل مکانیکی ولوو
 • ارزانترین و مناسب ترین قیمت نسب به کیفیت بالای محصولات
 • کارشناسی قطعات توسط متخصصان با دانش و با تجربه
 • ارسال کالا در سریعترین زمان ممکن

چگونه لوازم قطعات موتور بیل مکانیکی را از تهران ولوو خریداری کنیم؟

شما مشتریان عزیز برای سفارش محصولات و قطعات موتور بیل مکانیکی مورد نظر خود می توانید از دو راه اقدام کنید:

1- تماس با مجموعه تهران ولوو از طریق شماره تلفن 02155408697

2- سفارش از طریق پیامرسان واتس اپ به شماره 09355412484