یاتاقان کامیون ولوو | تهران ولوو

یاتاقان کامیون ولوو

یاتاقان برای موتور کامیون ولوو

.

ویژگی های کالا

  • برند                ولوو
  • مناسب برای     کامیون ولوو
  • گارانتی            اصالت کالا و ضمانت سلامت محصول
  • کشور سازنده     سوئد
  • وضعیت: موجود در انبار
  • قیمت: تماس بگیرید

        02155408697

        09355412484

مشخصات فنی

  • موجود برای موتور کامیون های n10، fh2 و fm13 ولوو
  • دارای ضمانت اصالت کالا
  • ساخت کشور سوئد
  • سایز استاندارد

معرفی

یاتاقان کامیون ولوو نوعی قطعه مکانیکی است که  اهمیت بسیار زیادی در موتور کامیون دارد. اما آیا می دانید این قطعه چه کاری انجام میدهد؟
این قطعه در انواع خودروها استفاده می شود اما از آنجایی که فعالیت این قطعه به صورت پنهانی انجام می شود اکثر افرادی که در صنعت ماشین سازی درگیر نیستند شاید اسم آن را هم نشنیده باشند. به این منظور ما میخواهیم اصول عملکردی یاتاقان را به صورت مختصر توضیح دهیم.

این قطعه مهم را از نمایندگی معتبر ولوو بخریم

همانطور که گفته شد یاتاقان از قطعات مهم موتور می باشد. بنابراین شما باید در خرید این قطعه دقت کرده و از جای آن را تهیه کنید که این قطعه را به صورت اصل به شما بفروشد. تهران ولوو وارد کننده قطعات یدکی ولوو و نمایندگی ولوو در ایران می باشد که این قطعات را به صورت کاملاً اصل در اختیار شما قرار می دهد. برای تهیه یاتاقان کامیون ولوو با ما تماس بگیرید.

یاتاقان چیست؟

یاتاقان قسمتی از موتور کامیون ولوو است که به چرخش قطعات کمک می کند. آنها از شفتی که در داخل ماشین می چرخد پشتیبانی می کنند. از وسایل یا ماشین هایی که از یاتاقان استفاده می کنند می‌توان خودرو، هواپیما، ژنراتور برق و غیره را نام برد.
این قطعات در لوازم خانگی که ما هر روز از آنها استفاده میکنیم نیز استفاده می شوند. مانند یخچال، جاروبرقی، دستگاه تهویه و غیره.
یاتاقان کامیون ولوو از محورهای چرخان، چرخ دنده ها، توربین ها و روتر ها تشکیل شده است که به قطعات دیگر اجازه می‌دهد تا راحتتر کار کنند.
به این ترتیب انواع ماشین ها به شفت های زیادی برای چرخش نیاز دارند. یعنی تقریباً همیشه از یاتاقان استفاده می شود تا جایی که یکی از مهمترین قطعات در صنعت خودروسازی تبدیل شده اند.
در نگاه اول یاتاقان کامیون ولوو ممکن است قطعه مکانیکی ساده ای به نظر برسد، اما حرکت کامیون بدون آن ممکن نیست.

نقش و عملکرد یاتاقان در کامیون چیست؟

یاتاقان کامیون ولوو دو وظیفه اصلی را انجام میدهد:
۱- اصطحکاک را کاهش داده و چرخش را صاف تر میکند
۲- از قسمتی که از چرخش پشتیبانی می کند محافظت کرده و موقعیت صحیح شفت چرخان را حفظ می کند.
۱- در زمان فعالیت موتور اصطکاک بین شفت دوار و بخشی که از چرخش پشتیبانی می کند رخ می دهد. دقیقاً بین این دو جزئی از یاتاقان استفاده می شود.
یاتاقان کامیون ولوو اصطکاک را کاهش داده و امکان چرخش نرم تر را فراهم می کند. این امر میزان مصرف انرژی را کاهش می دهد. این مهمترین عملکرد یاتاقان است.
۲- نیروی زیادی بین محور چرخ و قسمتی که چرخش را پشتیبانی میکند مورد نیاز است. یاتاقان کامیون ولوو وظیفه جلوگیری از آسیب رساندن به این قسمت که از چرخش توسط این نیرو وارد می‌شود و همچنین حفظ موقعیت صحیح محور چرخان را دارد‌. این عملکرد همان عملکردی است که به ما این امکان را می دهد تا از کامیون خود بارها و بارها و برای مدت زمان طولانی استفاده کنیم.

چرا باید از این قطعه استفاده کنیم؟ این قطعه چه اهمیتی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید از خود بپرسیم که زندگی روزمره ما چقدر به یاتاقان وابسته است. شاید این موضوع برای شما تعجب آور باشد چون شما تصور محدود و نیکی راجع به این قطعه مهم دارید. اما همه ما میدانیم که حضور اتومبیل در زندگی روزمره ما چقدر حائز اهمیت است. بنابراین بدون یاتاقان حرکت اتومبیل نیز ممکن است و زندگی روزمره ما مختل می‌شود پس یاتاقان در زندگی ما نقش بسیار مهمی دارد.
اگر خودرو یا کامیون یاتاقان نداشته باشد دو مورد مهم پیش می آید:
۱- هنگام حرکت چرخش سخت و خشن می شود و وسیله مقدار زیادی انرژی مصرف می کند.
۲- با این اتفاق قسمتی که از چرخش پشتیبانی می کند بلافاصله خراب می شود.‌
یاتاقان کامیون ولوو
برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 1 8 2 4 5 4 - 2 1 9 0