میل لنگ کامیون ولوو | تهران ولوو

میل لنگ کامیون ولوو

میل لنگ برای موتور کامیون ولوو

.

ویژگی های کالا

  • برند                ولوو
  • مناسب برای     موتور کامیون ولوو
  • گارانتی            اصالت کالا و سلامت قطعه
  • کشور سازنده     سوئد
  • وضعیت: موجود در انبار
  • قیمت: تماس بگیرید

        02155408697

        09355412484

مشخصات فنی

  • موجود برای موتور کامیون های n10، fh2 و fm13 ولوو
  • دارای ضمانت اصالت کالا
  • ساخت کشور سوئد

معرفی

میل لنگ کامیون را از کجا تهیه کنیم؟

میل لنگ قطعه ای بسیار مهم در موتور کامیون ولوو می باشد. برای این منظور شما باید این قطعه را با بهترین کیفیت برای وسیله خود تهیه کنید تا دچار مشکل نشوید. تهران ولوو، نمایندگی فروش محصولات ولوو ، این قطعه را با کیفیتی فوق العاده و اصل و قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهد. برای تهیه این محصول کافی است با ما تماس بگیرید.

میل لنگ قطعه ای از موتور کامیون ولوو است که توسط این موتور پیستونی برای تبدیل حرکت رفت و برگشتی به حرکت چرخشی استفاده میشود. در واقع میل‌لنگ محوری چرخشی است که توسط پیستون ها از طریق میله های اتصال به حرکت در می آید. اکثر میل لنگ های مدرن در بلوک موتور قرار دارند. آنها از فولاد یا چدن ساخته می شوند. در ساخت آنها از فرآیند آهنگری یا ریخته گری استفاده می کنند.

میل لنگ کامیون ولوو1

میل لنگ چیست و چگونه کار می کند؟

میل لنگ کامیون ولوو قطعه ای بسیار مهم است که در انتهای پایین موتور کامیون کار می کند. این قطعه حرکت عمودی پیستون ها را به حرکت چرخشی افقی تبدیل می کند و در نهایت چرخ ها را از طریق گیربکس به حرکت در می آورد.
تاریخچه میل لنگ به صدها سال پیش باز می گردد این قطعه در آسیاب های آبی و کارخانجات چوب بری استفاده میشده و میشود. اما این قطعه سرانجام در قایق های پارویی بسیار برجسته شد و انرژی حاصل از پیستون های بخار به انرژی چرخشی برای چرخ های پارویی تبدیل کرد. در خودروهای امروزی به خصوص در کامیون میل لنگ از فضاهایی با فاصله مساوی تشکیل شده است که با میله های اتصال، به پایین بیستون ها متصل میشوند‌. این فضاها از محور میل لنگ کامیون ولوو منحرف می شوند و این همان چیزی است که انرژی دورانی را ایجاد می کند.
میل لنگ کامیون ولوو توسط یاتاقان های بزرگ در انتها به موتور و به فلایویل و از طریق آن به کلاچ متصل میشود.
هنگامی که کلاچ درگیر است، انرژی دورانی میل لنگ از طریق جعبه دنده و دیفرانسیل به میله های محرک که به چرخ ها متصل هستند منتقل شده و از این رو توانایی حرکت خود را ایجاد می کند.

مقایسه میل سوپاپ و میل لنگ

میل بادامک یا میل سوپاپ در نزدیکی بالای موتور قرار دارد و توسط میل لنگ از طریق زنجیر یا تسمه تایم به حرکت در می آید.
میل بادامک یا میل سوپاپ که در هر موتور حداکثر ۴ عدد از آن وجود دارد دارای لوب های بادامک مانند در طول خود است که با کمک سوپاپ کار میکند. این قطعه وظیفه تسهیل ورود هوا و سوخت به محفظه احتراق خروج گازهای خروجی از اگزوز را بر عهده دارد. لوب های بادامک با چرخش میل بادامک دریچه های موتور باز و بست می کنند. این لوب ها از نظر اندازه و شکل از موتوری به موتور دیگر متفاوت هستند تا مدت زمان باز شدن سوپاپ میزان آن را تعیین کنند. هرچه تعداد سوپاپ بیشتر باشد هوا و سوخت بیشتری را می توان وارد و گازهای خروجی بیشتری را خارج کرد که باعث افزایش قدرت موتور میشود.
اما میل لنگ کامیون ولوو در نزدیکی انتهای پایین موتور قرار دارد و از طریق میله های اتصال به پیستون ها متصل میشود. حرکت رو به پایین پیستون ها در نتیجه فرآیند احتراق باعث چرخش میل لنگ میشود.

چه مشکلاتی ممکن است در میل لنگ بوجود بیاید؟

میل لنگ یک قطعه به مهندسی بسیار پیچیده و ظریف است از قطعات متفاوت و پیچیده تشکیل شده است. از این قطعات کلید می توان پین میل لنگ، گذرگاه روغن، ژورنال های اصلی و فلنج نصب چرخ را نام برد. میل لنگ کامیون ولوو همچنین شامل وزنه های متعددی است که به گونه ای طراحی شده اند که هنگام چرخش، لرزش را به حداقل برساند. چنین ارتعاشی می تواند بزرگ و بزرگتر شود و یاتاقان هایی که میل لنگ در آنها نصب شده است و همچنین میوه ها و پیستون ها آسیب برساند. اما قبل از اینکه این اتفاق بیفتد قطعه به نام سنسور موقعیت میل لنگ باید هر گونه ای را شناسایی کرده و تشخیص دهد.
بله درست فهمیدید. یک حسگر موقعیت میل لنگ روی بلوک موتور نصب شده است که سرعت چرخش و موقعیت میل لنگ کامیون ولوو را تشخیص میدهد. این حسگر بهبود راندمان عملکرد موتور کمک بسیاری می‌کند.
اما با این حال نمی توان آسیب را تشخیص داد و ممکن است سنسور میل لنگ کامیون ولوو دچار خطا شود.

میل لنگ کامیون ولوو
برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 1 8 2 4 5 4 - 2 1 9 0