رینگ موتور کامیون ولوو | تهران ولوو

رینگ موتور کامیون ولوو

رینگ موتور برای موتور کامیون ولوو

.

ویژگی های کالا

  • برند                ولوو
  • مناسب برای     کامیون ولوو
  • گارانتی            اصالت کالا و تضمین سلامت قطعه
  • کشور سازنده     سوئد
  • وضعیت: موجود در انبار
  • قیمت: تماس بگیرید

        02155408697

        09355412484

مشخصات فنی

  • موجود برای موتور کامیون های n10، fh2 و fm13 ولوو
  • دارای ضمانت اصالت کالا
  • ساخت کشور سوئد

معرفی

رینگ موتور ولوو قطعه ای است که بر عملکرد موتور اثر ویژه ای دارد. این قطعه یکی از اجزاء مهم موتور می باشد چرا که وجود رینگ موتور روی آن برای پیستون و عملکرد آن حائز اهمیت است. رینگ موتور کامیون ولوو روی پیستون موتور قرار گرفته است. همانطور که از نام این قطعه پیدا است شکل آن به صورت حلقه یا دایره با قطر بزرگ تر از پیستون موتور کامیون ولوو است.
رینگ موتور کامیون ولوو در فرآیند احتراق موتور در محفظه سیلندر بسیار تأثیرگذار است.

این قطعه را چطور تهیه کنیم؟

تهران ولوو نمایندگی فروش محصولات ولوو و وارد کننده قطعات ولوو در ایران می باشد. شما می توانید برای خرید رینگ موتور کامیون ولوو با بهترین کیفیت و تضمین اصالت کالا و همچنین مناسب ترین قیمت با این مجموعه تماس بگیرید و محصول خود را در سریعترین زمان درب منزل یا محل کار خود دریافت کنید.

رینگ موتور کامیون ولوو1

اجزاء رینگ موتور چیست؟

رینگ موتور کامیون ولوو یا رینگ پیستون از پنج قسمت تشکیل شده است که به سه گروه مختلف تقسیم می شوند. هر یک از این رینگ ها به شیوه متفاوت عمل می کنند. اگر چه شباهت هایی به عملکرد پیستون کامیون ولوو دارند. این قطعات به طور کلی در موتورهای چهار زمانه وجود دارند.

اجزا رینگ موتور کامیون ولوو عبارتند از:
رینگ تراکمی که در قسمت بالایی قرار می گیرد. این قطعه باعث عدم نشتی از محفظه احتراق و مقاومت در برابر فشار حاصل از تراکم در هنگام احتراق در موتور است.
– پس از رینگ تراکمی، رینگ موتور در قسمت وسط قرار می گیرد به عنوان حلقه فشرده سازی شناخته می شود. نقش این قطعه جمع آوری روغن باقی مانده است. البته این قطعه به همراه رینگ تراکمی وظیفه مشترک دارند و آن حفظ پایداری فشرده سازی در موتور است.
– جزء سوم که در پایین ترین قسمت قرار میگیرد رینگ روغن نام دارد که از سه حلقه تشکیل شده است. کاربرد این قطعه قراردادن روغن و روان سازی دیواره‌های سیلندر است.

عملکرد رینگ موتور یا پیستون چیست؟

با توجه به اهمیت رینگ موتور کامیون ولوو در اینجا برخی از عملکرد های خاص این قطعه را میگوییم:

۱- جلوگیری از نشت ناشی از فشرده سازی
۲- اطمینان از اینکه روغن موتور وارد محفظه احتراق نمی شود.
۳- انتقال گرمای وارد شده است پیستون به دیواره سیلندر
۱- حلقه بالایی یعنی همان رینگ تراکمی از هر گونه نشتی که در فشرده سازی در محفظه احتراق که با هوا و سوخت پر شده است رخ می دهد جلوگیری می کند. تراکم در عملکرد موتور بسیار تاثیرگذار است. اما اگر این مورد بیش از حد بالا باشد باعث ضربه زدن موتور می شود. حتی در صورت خیلی کم بودن هم آسیب خود را وارد می کند.
۲- قسمت بیرونی حلقه تراکمی که شکل مخروطی دارد روغن موتور را از روی دیواری سیلندر پاکسازی می کند. همچنین پایین ترین رینگ که به آن رنگ روغن می گویند برای روان سازی دیواری سیلندر فعالیت خود را انجام می دهد اما روغن در محفظه سوخت نفوذ نمی کند.
۳- رینگ های بالا و وسط برای توزیع گرمای تولید شده توسط سطح پیستون کار می کنند. این عملکرد باعث می شود که سطح بالای پیستون پایدار تر شود.

علائم آسیب و خرابی در رینگ موتور

۱- تخلیه شدن سریع روغن موتور
۲- خارج شدن دود سفید از اگزوز کامیون

۱- رینگ موتور کامیون ولوو به دلیل ضعیف شدن و سایش عملکرد خود را از دست می دهد. رینگ فرسوده باعث می شود روغن وارد محفظه احتراق شود و این مورد باعث سوختن بیهوده روغن شده و روغن موتور به سرعت تمام می شود.
۲- در ارتباط با این مورد یعنی مورد دو ورود روغن به محفظه احتراق باعث ایجاد دود سفید می شود. اگر از اگزوز کامیون خود خروج دود سفید مشاهده کردید سریعاً موتور خود را به نزدیکترین تعمیرگاه برسانید. در صورت لزوم از مجموعه ای از رینگ های موتور کامیون ولوو را برای ایمنی بیشتر جایگزین کنید.

رینگ موتور کامیون ولوو
برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 1 8 2 4 5 4 - 2 1 9 0